Millisest materjalist on sukkpüksid valmistatud

Sukkpükste koostis sisaldab reeglina polüamiidi ning elastaani ehk lükrat. Segatuna polüamiidkiuga annab lükra sukkpükstele vastupidavuse. See annab sukkpükstele elastsuse, mis hoiab materjali tihedalt sääre ümber ning seetõttu väheneb ka katkiminemise oht. Mida suurem on lükra protsent, seda vastupidavamad ja kvaliteetsemad sukkpüksid on.
Sukkpükste koostise hulgas võib tihti märgata sõna mikrofiiber. Mikrofiiber muudab sukkpüksid pehmemaks ning see omakorda garanteerib nahasõbralikkuse.

Talvel on mõistlik valida sukkpüksid, mille koostis sisaldab puuvilla, villa või kašmiiri. Tänapäeval toodetud puuvillased ja villased sukkpüksid on kombineeritud elastaankiuga, mis tähendab, et toode säilitab korrektse välimuse ka peale mitmeid pesemisi ning ei ole vaja muretseda sukkpükste väljavenimise pärast.

Eriti eksklusiivsetele toodetele on lisatud ka siidi või on valmistatud lausa puhtast siidist. Siid on 100% looduslik materjal, mis jahutab soojaga ja soojendab külmaga. Siidi sisaldavad tooted on tavaliselt kõrgema hinnaga, kuid selle materjali nahasõbralikkusest ja mugavusest satutakse tavaliselt sõltuvusse.

Uudsena kasutatakse sokitööstuses ka bambuskiudu. Bambusviskoosikiud on tugev ja vastupidav. Võrreldes puuvillaga imab bambuskiud paremini niiskust.
Bambuskiud on naturaalse ja õrna läikega, meenutades siidi ning on puuvillakiust pehmem. Tänu kiu ümarale ja siledale pinnale ei ärrita bambusviskoosist valmistatud tooted nahka. Bambuslõngast kootud trikotaažil on termoreguleeriv toime – kuumaga tekitab kandjas jaheda tunde ja külmaga soojatunde.